Atrakcje wokolicy

Główną letnią atrakcją okolicy jest z pewnością Jezioro Czorsztyńskie z licznymi przystaniami żeglarskimi, statkami wycieczkowymi czy wypożyczalniami sprzętu wodnego. Można przepłynąć spod zamku w Czorsztynie do zamku w Niedzicy i zwiedzić te dwa symbole naszego regionu. Po jeziorze regularnie kusują dwa statki wycieczkowe oraz kilka dużych gondol.

Latem warto także pospacerować po okolicznych szlakach turystycznych - Gorce i Pieniny są na wyciągnięcie ręki, Tatry nieznacznie dalej. Szlaki na Lubań czy Trzy Korony sa właściwie szlakami spacerowymi 
- można na nie ruszać całą rodziną. Na góże Wżar w Kluszkowcach można poszaleć na zjeżdżalni grawitacyjnej Alpine Coaster - najdłuższej w Polsce.

Można także odwiedzić jedną z wielu bacówek i poznać metody wyrobu tradycyjnych serów owczych a także je zakupić.

Niewątpliwym hitem lata jest także spływ Przełomem Dunajca - dwugodzinna wyprawa tratwami flisaków najpiękniejszym szlakiem wodnym Polski
na każdym robi wrażenie. Po Dunajcu można także spłynać pontonami - wrażenia zapewnione. Ostatnie lata raczą nas zresztą piękną pogodą przez większość wiosny i lata a jesień zawsze jest najpiękniejszą porą roku w Pieninach.

Dla dzieci oferujemy przejażdżki dorożką zaprzęgniętą w małego spokojnego konika. Można też pojeździć w siodle.

Zimą natomiast zapraszają do nas stacje narciarskie: Czorsztyn-ski w Kluszkowcach oraz trochę dalej Polana Sosny w Niedzicy. Różnorodność tras sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie a bogata oferta gastronomiczna pomoże zregenerować siły po szaleństwach na stoku. W sąsiednich Maniowach można natomiast zorganizować sobie wieczorny kulig z pochodniami.

Różnorodność atrakcji sprawia, że noclegi w Czorsztynie i okolicach (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,czorsztyn,0.html) są wspaniały miejscem na urlop o każdej porze roku.