poniedziałek, 24 styczeń 2022 16:01

Walentynki na Babiej Górze - Wycieczka z Przewodnikiem

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

17:29:33

Wycieczka na Babią Górę :) 12.02.2022 r.

Uczcimy  Św. Walentego, patrona zakochanych i epileptyków

Niezwykłe święto więc i wycieczka zwykła nie będzie, dowiemy się na niej między innymi dlaczego Diablak został Babią Górą i skąd wzięła się błędna nazwa Sokolicy i dla czego jeden ze szczytów które będziemy zdobywać, nazywa się "Gówniak"

W tym roku Walentynki wypadają w poniedziałek więc my już w sobotę zaczniemy obchody tego święta. wchodzimy na  najwyższy szczyt poza Tatrami w Polsce, najwyższy w paśmie Beskidu Żywieckiego: Diablak (1725 m.n.p.m) piękny i kapryśny znany tez jako Babia Góra. Zapraszam na wycieczkę i zdobywanie szczytu z przewodnikiem, już 12 lutego. Spotykamy się w zależności od miejsca zamieszkania: 6.30 – Goście Gospodarstwa Karolina – Huba. 7.00 Al.  Nowy Targ (parking obok domu kultury). 8.00 – Przełęcz Krowiarki. Plan wycieczki jest prosty: Wędrujemy,  w świetnym towarzystwie zachwycamy się przyrodą i widokami. Zdobywamy szczyt, wieczorem wracamy do domu albo jeszcze  świętujemy w podgrupach następnie, zaczynamy planować następną super wycieczkę z Fundacją Dunajec ???

Szczegóły wyprawy: Pieszy odcinek, start z Przełęczy Krowiarki (około h.8.20), szlak czerwony przez Sokolicę (1367 m.n.p.m), Kepę (1521m.n.p.m) Gówniaka (1617 m.n.p.m).  Babia Góra. Dalej podążymy szlakiem czerwonym do Przełęczy Brona i schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. W schronisku, przerwa około 1 h. po przerwie idziemy do Przełęczy Krowiarki – niebieskim szlakiem (Płaj Górny) przez takie miejsca jak : Skręt Ratowników, Szkolnikowe Rozstaje, Mokry Stawek. Przejdziemy łącznie około 14 km. Suma podejść i zejść  890 m. Czas przejścia razem z postojami planowany jest na 7 godzin.

Jeśli chodzi o koszty to tak jak zwykle , wycieczka nie jest komercyjna i będzie zależeć od ilości uczestników i środka transportu ale nie będzie wyższa niż 80 zł od osoby dorosłej, dzieci i młodzież ucząca się, nawet ta pełnoletnia, studiująca na Uniwersytecie  Trzeciego Wieku będzie mieć zniżki.

Z uwagi na potrzebę zamówienia transportu, chęć udziału potwierdzamy wpłatą (minimalna to 25 zł) na konto Fundacji Dunajec (http://fundacjadunajec.pl BS  70 8817 0000 0209 0801 2000 0010)

Z uwagi na to, że Babia Góra jest miejscem wyjątkowym a pogoda zmienia się czasem  z minuty na minutę, początkowo  piękny łatwy spacer zamienia się w ciężka przeprawę, albo odwrotnie :),trzeba być przygotowanym na wszystko. Ubieramy się, najlepiej na „cebulkę”, zabieramy termosy z gorącym napojem i KONIECZNIE zabieramy raki bądź, raczki na buty.

Wyjście organizują: Fundacja Dunajec - Pomoc Polakom na Kresach i Gospodarstwo Karolina

Dla osób chcących przyjechać z dalszych stron, istnieje możliwość zarezerwowania miejsc noclegowych w Gospodarstwie Karolina (https://gospodarstwokarolina.pl)  lub innych zaprzyjaźnionych kwaterach

Przewodnik: Zbigniew Konopka

Zapisy i informacje: tel. 695431564

E- mail: fundacja@fundacjadunajec.pl

Czytany 426 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.