poniedziałek, 25 styczeń 2021 10:10

Zimowe wejście na Lubań

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zima, czas kwarantanny, izolacji, pandemii

Co robić żeby nie dać się zwariować, utrzymać zdrowie i kondycję :). Jako przewodnik górski, polecam wycieczki i spacery górskie. W górach  można nabrać dystansu do wielu spraw i wiele przemyśleć a i kondycja się nam poprawi i żaden cowid nie będzie nam straszy :)

Zima więc nie polecam wycieczek w wysokie góry i szlaków zbyt trudnych. Idealne na zimowe spacery i wycieczki są Gorce i Pieniny.

Wczoraj (24.01.2021 r.) zdobywałem jeden z popularniejszych szczytów w Gorcach - Lubań. występowłem w roli ojca i przewodnika :) Wybraliśmy ciekawą trasę, z Kluszkowiec przez Wąwóz Papieski na górę Wdżar. odwiedziliśmy smoka w jego gnieździe a potem nie spiesznie udaliśmy się niebieskim szlakiem na Lubań . Po drodze nasza wycieczka przystanęła obok tajemniczych ruin (pozostałości po spalonym w latach siedemdziesiątych schronisku turystycznym, teraz noclegi tylko dla turystów lubiących kwatery mocno przewietrzone :-D). Przystajemy obok źródełka i zdobywamy szczyt. Pogoda zmienna, raz mgły i lekki opad śnieżny a za chwilę słońce i błękitne niebo, sprawia, że nasza wycieka staje się ciekawsza, Fantastyczne widoki, dobre towarzystwo i ani człowiek się nie spostrzeże kiedy szczyt zdobędzie :). Aby jeszcze bardziej urozmaicić naszą górską wycieczkę, jako przewodnik, na powrót do domu wybieram inny szlak, szlak żółty. Nie jest tak dobrze przetarty jak niebieski i mam nadzieję, że uda się bez przeszkód wrócić do naszego gospodarstwa na nocleglaughing.

Udało się !!!! 

 

Czytany 1021 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:24

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.